Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@wildlifeworld.pl
tel. +48 12 35 22 701
 

Ścieżka edukacyjna - wersja 4 - ekologia profesjonalnie [EDTP4]
Szlak edukacyjny “Ekologia na 100%” 4
Na szlak składa się szereg wysokiej jakości budek, domków, karmników i narzędzi, dzięki którym będziesz mógł w pełni doznawać bogactwa dzikiej przyrody.

Charakterystyka
To niezwykły zestaw obejmujący budkę lęgową z mikrokamerką, ule dla pszczół samotnic, karmniki dla motyli, stanowiska do badania owadów, budki dla nietoperzy, domki dla jeży, kładki dla owadów, skrzynki na mikrokamerki i karmniki dla ptaków.
Pożytek z tego szlaku będzie miało wiele gatunków zwierząt i owadów, które z przyjemnością zasiedlą szkolny teren w poszukiwaniu miejsca schronienia i karmienia. Począwszy od owadów, a kończąc na sowach – dzięki temu szlakowi pomoc otrzyma naprawdę wiele gatunków zwierząt. Na terenach wielu szkół w nocy panuje cisza i spokój, przez co nawet najbardziej nieśmiałe stworzenia znajdą tam schronienie w ciągu dnia, aby bezpiecznie wyjść na zewnątrz po zmierzchu.
Tworząc nasze produkty, przestrzegamy najwyższych standardów. Używamy materiałów, które są przyjazne środowisku, i dbamy o to, aby nasze wyroby spełniały swoje zadanie tak, by dzikie zwierzęta je pokochały.
Szlak obejmuje wiele produktów interaktywnych, które angażują zarówno dzieci, jak i dorosłych, dając im szansę poznania świata owadów, płazów, ptaków i ssaków.
1 x Budka lęgowa z mikrokamerką
Wysokiej jakości budka lęgowa dla modraszek, sikorek bogatek itp., wyposażona w mikrokamerkę kolorową, Wykonano ją z solidnego drewna FSC. Posiada długi przewód oraz dodatkowe przedłużacze, dzięki którym można ją podłączyć w salach, korytarzach, biurach itp. Mikrokamerka znajduje się w obudowie w kształcie domku, którą łatwo wyjąć z budki po okresie lęgowym i postawić w pobliżu karmnika lub w innym miejscu, z którego można obserwować dziką przyrodę przez całą jesień i zimę.
2 x Ul dla pszczół samotnic
Interaktywne siedlisko lęgowe dla pszczół samotnic. Wiosną i latem te niezastąpione zapylacze składają jaja w jamach znajdujących się w ulu. Z racji tego, że z natury są nieagresywne, nie stanowią żadnego zagrożenia dla dzieci. Ul łatwo się rozkłada, dzięki czemu będziesz mógł bez problemu wysuwać tacki, aby oglądać komórki, w których żyją pszczoły. Zimą ul może stać pusty, aby wiosną ponownie zawitały do niego pszczoły. Posiada hak do wieszania, aby można go było łatwo przymocować do ściany lub płotu w jakimś słonecznym miejscu.
1 x Stanowisko do obserwacji owadów
Wiele wspaniałych siedlisk dla owadów w jednym zestawie! Wykonane ręcznie z solidnego drewna FSC, zapewniają schronienie wielu pożytecznym owadom, w tym ważkom, biedronkom, pszczołom samotnicom, ćmom itp. Na samej górze posiada panel słoneczny, którego światło przyciąga nocne owady, a także wyciągane tacki z beleczkami i szkło powiększające. Wszystkie te dodatki sprawiają, że obserwowanie owadów jest jeszcze większą przyjemnością.
4 x Wielogatunkowa budka lęgowa
Wykonana z solidnego drewna FSC budka nada się dla wielu gatunków ptaków. Jeśli zostawisz przedni panel, możesz ją zamontować na ścianie lub drzewie, gdzie schronienie znajdą w niej ptaki lęgowe, np. modraszki czy sikorki bogatki. Jeśli natomiast zdecydujesz się go zdjąć, ustaw budkę w głębi żywopłotu lub krzakach, aby przyleciały do niego rudziki i inne ptaki, które wiją gniazda na otwartych przestrzeniach.
4 x Kładka dla owadów
Jest wiele miejsc w ogrodzie, w których możesz ją położyć tak, by w każdej chwili ją odwrócić i poprzyglądać się żyjącym pod nią owadom. Dzieci z pewnością nie będą mogły się doczekać, aby podnieść ją do góry i odkryć świat tych jakże kruchych i fascynujących stworzeń.
Specjalne, czarne panele szybko się nagrzewają, przez co lgną do nich padalce i płazy, np. żaby czy ropuchy (zwłaszcza ich młode), dla których kładka będzie istnym rajem na ziemi.
6 x Kolorowe karmidełko
Te metalowe karmidełka świetnie nadają się do podawania dzikim ptakom nasion, orzechów czy kuchennych obierek. Karmidełko posiada specjalną podpórkę, dzięki której można je ustawić na trawie, rabatach kwiatowych lub w innym dowolnym miejscu. To produkt, do którego ptaki chętnie przylatują przez cały rok.
1 x Domek dla jeży „Hogitat”
W tym domku jeże znajdą schronienie przed drapieżnikami i wszelkimi sprzętami, których używa się w ogrodzie. Można go postawić w pobliżu kupy kompostowej, pozostawiając wejście niczym niezakryte lub schowane pod stertą liści w jakimś zacisznym rogu ogrodu.
1 x Budka dla jeży
Schowana pod stertą liści lub przy kompostowniku w jakimś zacisznym rogu ogrodu, będzie dla jeży świetnym schronieniem przed drapieżnikami przez cały dzień. Na pewno będą zadowolone, jeśli zostawisz im w środku na podwieczorek jakiś przysmak!
2 x Budka dla nietoperzy
Nietoperze to wyjątkowe stworzenia, które często zaglądają do dzikich ogrodów nocą w poszukiwaniu owadów. Te wykonane z solidnego drewna FSC budki można montować z dwóch stron tego samego drzewa lub na oddzielnych drzewach na obszarach zalesionych. Najczęstszym gatunkiem zasiedlającym budkę jest karlik malutki, ale niewykluczone jest, że spodoba się też innym nietoperzom. To, czy budka jest zajęta, łatwo poznasz po zdechłych ćmach i innych owadach, które powinny leżeć pod nią na ziemi.
1 x Karmnik dla wiewiórek
Zamontowany na drzewie lub ścianie z dzienną porcją fistaszków w środku z pewnością przyciągnie wiewiórki do szkolnego ogrodu. Dzieci będą się świetnie bawić, obserwując przez okno, jak te zwinne zwierzątka co rusz opuszczają karmnik, by za chwilę do niego wrócić po kolejnego orzeszka.
2 x Domek dla biedronek i owadów siatkoskrzydłych
To wspaniałe schronienie dla biedronek i owadów siatkoskrzydłych, które możesz jeszcze bardziej zachęcić do przybycia jedną z naszych specjalnie opracowanych pożywek. Przez całe życie oba stworzenia zjadają tysiące mszyc, dzięki czemu pomagają utrzymać zdrowy i piękny ogród.
1 x Wieżyczka dla biedronek i innych owadów
Biedronki z apetytem żerują na mszycach, przez co są niezwykle pożytecznymi owadami w każdym ogrodzie. Wieżyczka zapewni im fantastyczne miejsce do schronienia, lęgu i przetrwania zimy. Wykonana z naturalnego polana ze słomą w środku, posiada też podpórkę, którą można przymocować do dna. Dzięki temu wieżyczkę można postawić w ogródkach warzywnych, na rabatach kwiatowych, trawnikach i w tym podobnych miejscach.
2 x Karmnik/ Budka dla motyli
Dzięki temu świetnemu karmnikowi sprawisz, że motylom w Twoim ogrodzie będzie się żyło lepiej. Można go postawić na ziemi lub zawiesić na ścianie lub płocie. Posiada rozkładane tacki z karmidełkami, które można napełnić płynnym pokarmem, np. Wildlife World's Butterfly Food. W wewnętrznej komorze karmnika znajdują się specjalne żeberka, na których motyle będą mogły zarówno wypocząć, jak i przezimować.
4 x Owalna dziupla
Łatwe do zamontowania na żywopłocie lub drzewie. Z pewnością przypadną do gustu nie tylko wielu różnym ptakom, ale i myszom zaroślawym, o ile tylko umieścisz ją na niewielkiej wysokości nad ziemią.
1 x Domek dla żab i ropuch
Solidny, gliniany domek może stać zarówno w pobliżu oczka wodnego, jak i na obszarze suchym. Przez cały dzień oferuje żabom i ropuchom schronienie przed ludźmi i drapieżnikami.

Dodatkowe informacje
Z racji tego, że produkty te stworzono z myślą o zwierzętach dzikich, nie powinieneś spodziewać się natychmiastowego ich zasiedlenia. Radzimy dokładnie zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi rozmieszczenia wszystkich produktów wchodzących w skład całego zestawu. Warto zajrzeć do budek, karmników i uli po upływie ok. 6-12 miesięcy lub w odpowiednim sezonie, aby sprawdzić, czy są one zajęte przez dedykowane im zwierzęta.
Jeśli po upływie 24 miesięcy będą wciąż puste, należy rozważyć zmianę ich położenia. Dobrze jest również zastanowić się, co można zrobić, żeby zapewnić wybranym przez siebie stworzeniom lepsze warunki do zasiedlenia (np. kwiaty, sterta drewna, niezagospodarowane części ogrodu).
Co więcej, ponieważ wiele różnych stworzeń bezustannie szuka schronienia lub bezpiecznego miejsca do lęgu, może się okazać, że w którymś z ustawionych przez ciebie siedlisk zamieszkał nieoczekiwany gość. Takie jest prawo natury; w Twoim ogrodzie miejsce powinno się znaleźć dla wszystkich gatunków, ponieważ są one częścią przyrody.Kod producenta:EDTP4
Dostępność: niedostępne