Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@wildlifeworld.pl
tel. +48 12 35 22 701
 

Budka lęgowa New England - zielona [NENBG]
Bardzo atrakcyjna budka lęgowa dla sikorek w stylu kolonialnym o ciemnozielonym kolorze, kryta gontem z drzewa cedrowego.

To urocza i kolorowa budka lęgowa dla małych ptaków. Dostępna w trzech pastelowych kolorach. Kryta prawdziwym gontem z drzewa cedrowego. Ma fronty wykonane z zachodzących na siebie klepek i przypominającą mosiądz osłonkę otworu wlotowego, która chroni przed szkodami ze strony drapieżników. Jeden bok budki posiada otwarcie na zawias, dzięki któremu można ją łatwo wyczyścić.

Budka powinna być zamontowana na drzewie, ścianie lub elemencie wyposażenia ogrodu na wysokości co najmniej 1,5 – 2,5 nad ziemią, najlepiej w miejscu niedostępnym dla kotów i innych drapieżników. Idealnie byłoby, gdyby stała przodem do wschodu lub południowego wschodu, aczkolwiek pozycja na północny wschód też jest dobra. Budka powinna być pusta, ponieważ dzikie ptaki same przygotują sobie wyściółkę do lęgu.

Przegląd
Najczęściej lęg przypada w kwietniu i maju. Gdy wykluwają się pisklęta, zauważa się bardzo duże ożywienie ptaków dorosłych, które karmią małe. Uważaj, żeby w tym czasie im nie przeszkadzać, ponieważ jakakolwiek ingerencja może doprowadzić do tego, że ptaki porzucą jaja.

Utrzymanie
Budkę wykonano z długo leżakującego certyfikowanego drewna FSC, więc bez żadnych zastrzeżeń można ją co roku malować niebieską farbą wodną, aby zachowała swój oryginalny wygląd. Można ją czyścić, usuwając starą, zużytą wyściółkę i spryskując ją poza sezonem lęgowym (między wrześniem a lutym) odpowiednim środkiem dezynfekującym, np. Wildkleen’em.
Z racji niewielkiego otworu wlotowego, budka nadaje się dla gatunków małych ptaków, np. modraszek, sikorek sosnówek czy sikorek bogatek.
Kod producenta:NENBG
Orientacyjna waga: 0.65 kg
Orientacyjne wymiary [mm] (wysokość x długość x szerokość): L 250mm W 200mm L 180mm
Dostępność: niedostępne