Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@wildlifeworld.pl
tel. +48 12 35 22 701
 

Dom jeża typu igloo [HH10]
Wiklinowe igloo-domek jest bezpiecznym schronieniem dla jeży i innych ssaków przed wieloma niebezpieczeństwami czyhającymi w dzisiejszym świecie: ogrodowymi podkaszarkami, grabiami i tym podobnymi narzędziami, zwierzętami domowymi i różnymi drapieżnikami, np. borsukami lub lisami. Jest to dużo bezpieczniejsze siedlisko niż pryzma kompostowa czy stos ogniskowy, w których jeże mogą zostać zranione lub spalone żywcem.
Okrągła malowana rama ze stali ma wodoodporny daszek pokryty warstwą chrustu i igliwia, udekorowanych witkami i mchem, który pełni również formę dodatkowego kamuflażu.

Igloo jest bardziej przestronne niż domek ‘Hogitat’ i swobodnie pomieści całe rodziny jeży, np. matkę z małymi. Małe wejście w kształcie tunelu zaprojektowano tak, aby odstraszało drapieżniki (np. psy i koty). Z założenia jest miejscem przeznaczonym na schronienie, ale może być też wykorzystany przez jeże jako lokum do hibernacji, o ile tylko przykryje się je dodatkową warstwą igliwia i gałązek.
Położenie
Ustaw domek w intymnym miejscu osłoniętym od przeważających wiatrów. Obsyp go liśćmi i innymi roślinami, aby jeszcze bardziej go zakryć. Na ściółkę wyłóż wnętrze domku przyciętymi źdźbłami trawy lub liśćmi.
Jeżeli w pobliżu igloo często przebywają hałaśliwe i ruchliwe psy lub borsuki, dla większego bezpieczeństwa przytwierdź je do podłoża.

Kod producenta:HH10
Orientacyjna waga: 1.00 kg
Orientacyjne wymiary [mm] (wysokość x długość x szerokość): 220 mm Szer. 590 mm Dł. 530 mm
Dostępność: niedostępne