Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@wildlifeworld.pl
tel. +48 12 35 22 701
 

Dom jeża Hogilo [HH7]
Dom Hogilo jest nowoczesnym rozwiązaniem dla przebywających w ogrodzie jeży. Posiada szereg właściwości, które czynią go odpowiednim miejscem do hibernacji lub lęgu tych ssaków.
Stylowy domek Hogilo został stworzony w celu zapewnienia jeżom bezpiecznego i długotrwałego miejsca schronienia. Obracana klapka umożliwia łatwy dostęp do środka w celu jego wyczyszczenia, nakarmienia czy zaopiekowania się jeżami. Wystający daszek i ganeczek chronią przed deszczem a pokryte listewkami uszczelniającymi podłoże zapobiega powstawaniu pleśni.
Wąski tunel wejściowy ma mniej niż 13 cm2 (5’). Już dalej w wewnątrz ganku znajduje się przypominające mały labirynt wejście, przez które wkracza się do prawdziwej oazy spokoju tych małych stworzeń.
Hogilo wykonano z plastiku pozyskanego na drodze recyklingu z zasobów rolniczych, którym pokryto szkielet ze sklejki. Konstrukcja wykorzystująca różne techniki skręcania zapewnia wytrzymałość i długotrwałość, dzięki którym Hogilo jest odporne na uderzenia i zgniecenia.
Jeśli domek jest pusty, po zimie można je wyczyścić (między późnym marcem a wczesnym kwietniem).
Aby pozbyć się z domku pcheł, używaj jedynie organicznych pestycydów z rodzaju pyretrum, które nadają się do użycia dla ptaków. Środki na pchły dla kotów i psów są zbyt silne i mogą być dla jeży śmiertelnie trujące.

Położenie
Ustaw domek w odosobnionym miejscu osłoniętym od przeważających wiatrów. Obsyp go liśćmi i innymi roślinami, aby jeszcze bardziej go zakryć. Wyłóż wnętrze domku przyciętymi źdźbłami trawy, sianem lub liśćmi.Kod producenta:HH7
Dostępność: niedostępne