Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@wildlifeworld.pl
tel. +48 12 35 22 701
 

Ścieżka edukacyjna - wersja 1 - ekologia [EDTP1]
Zestaw podstawowy, sprawdzi się idealnie na niewielkich obszarach. Doskonale nada się dla wszystkich miłośników przyrody, którzy chcieliby niewielkim kosztem wesprzeć świat przyrody.

Charakterystyka:
Wielofunkcyjność i wielogatunkowość
Wysoka jakość
Korzystna cena

Na szlak składa się szereg karmników i innych siedlisk dla ptaków i pożytecznych owadów. Obejmuje on:
2 x Ul dla pszczół samotnic
Interaktywne siedlisko lęgowe dla pszczół samotnic. Wiosną i latem te niezastąpione zapylacze składają jaja w jamach znajdujących się w ulu. Z racji tego, że z natury są nieagresywne, nie stanowią żadnego zagrożenia dla dzieci. Ul łatwo się rozkłada, dzięki czemu bez problemu wysuniesz tacki, aby obejrzeć komórki, w których żyją pszczoły. Zimą ul może stać pusty, aby wiosną ponownie zawitały do niego pszczoły. Posiada hak do wieszania, aby można go było łatwo przymocować do ściany lub płotu w jakimś słonecznym miejscu.
1 x Wielogatunkowa budka lęgowa
Budka z drewna FSC nadaje się dla wielu gatunków ptaków. Przy pozostawieniu przedniego panelu można ją zamontować na ścianie lub drzewie, gdzie będą z niej korzystać modraszki, sikorki bogatki i im podobne ptaki. Gdy panel zostanie usunięty, budkę można umieścić w krzakach lub na żywopłocie, aby służyła rudzikom i innym ptakom, które wiją gniazda na otwartych przestrzeniach.
4 x Kolorowe karmidełka
Te metalowe karmidełka świetnie nadają się do podawania nasion, orzechów czy kuchennych obierek. Karmidełko posiada specjalną podpórkę, dzięki której można je ustawić na trawie, rabatach kwiatowych lub w innym dowolnym miejscu. To produkt, do którego ptaki chętnie przylatują przez cały rok.
1 x Karmnik na okno
To rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które chcą oglądać ptaki przez okna klasy szkolnej, biura czy kuchni. Dzięki przyssawkom łatwo daje się przymocować do szyby, a okienko z tyłu sprawia, że nadlatujące ptaki są bardzo dobrze widoczne. Tacka do karmienia została wykonana z nierdzewnej stali i może służyć do podawania ziaren, orzechów i innego pokarmu.
1 x Budka dla rudzików
Tę naturalną budkę stworzono z solidnego pnia drzewa. Świetnie nadaje się jako miejsce do lęgu dla rudzików i innych ptaków. Najlepiej umieścić ją w krzakach lub na żywopłocie. Solidna konstrukcja budki zapewnia jej wytrzymałość przez kilka sezonów.
1 x Wieżyczka dla biedronek i innych owadów
Biedronki z apetytem żerują na mszycach, przez co są niezwykle pożytecznymi owadami w każdym ogrodzie. Wieżyczka zapewni im fantastyczne miejsce do schronienia, lęgu i przetrwania zimy. Wykonana z naturalnego polana ze słomą w środku, posiada też podpórkę, którą można przymocować do dna. Dzięki temu wieżyczkę można postawić w ogródkach warzywnych, na rabatach kwiatowych, trawnikach i w tym podobnych miejscach.
1 x Karmnik/ Budka dla motyli
Dzięki temu świetnemu karmnikowi sprawisz, że motylom w Twoim ogrodzie będzie się żyło lepiej. Można go postawić na ziemi albo zawiesić na ścianie lub płocie. Posiada rozkładane tacki z karmidełkami, które można napełnić płynnym pokarmem, np. Wildlife World's Butterfly Food. W wewnętrznej komorze karmnika znajdują się specjalne żeberka, na których motyle będą mogły zarówno wypocząć, jak i przezimować.

Dodatkowe informacje
Z racji tego, że produkty te stworzono z myślą o stworzeniach dzikich, nie powinieneś spodziewać się natychmiastowego ich zasiedlenia. Radzimy dokładnie zapoznać się z załączonymi zaleceniami dotyczącymi rozmieszczenia wszystkich produktów wchodzących w skład całego zestawu. Warto zajrzeć do budek, karmników i uli po upływie ok. 6-12 miesięcy lub w odpowiednim sezonie, aby sprawdzić, czy są one zajęte przez dedykowane im zwierzęta.
Jeśli po upływie 24 miesięcy będą wciąż puste, należy rozważyć zmianę ich położenia. Dobrze jest również zastanowić się, co można zrobić, żeby zapewnić wybranym przez siebie stworzeniom lepsze warunki do zasiedlenia (np. kwiaty, sterta drewna, suche obszary w ogrodzie).
Co więcej, ponieważ wiele różnych stworzeń bezustannie szuka schronienia lub bezpiecznego miejsca do lęgu, może się okazać, że w którymś z ustawionych przez ciebie siedlisk zamieszka nieoczekiwany gość. Takie jest prawo natury; w Twoim ogrodzie miejsce powinno się znaleźć dla wszystkich gatunków, ponieważ są one częścią przyrody.Kod producenta:EDTP1
Dostępność: niedostępne