Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@wildlifeworld.pl
tel. +48 12 35 22 701
 

Ochronna budka lęgowa (na zamówienie) [CSVNB]
Ochronna budka dla ptaków pochodzi z najnowszej linii produktów, które łączą w sobie wielofunkcyjność oraz wysoką jakość trwałej i solidnej konstrukcji z atrakcyjnym projektem.
Budka lęgowa przeznaczona dla wielu gatunków ptaków. Spełnia standardy opieki nad ptakami. Panel z przodu pomalowano farbą wodną, której kolor wyraźnie kontrastuje z resztą budki. Wykonano ją w całości z solidnego i naturalnie wytrzymałego drewna FSC. Posiada 29-milimetrową osłonkę ze stali nierdzewnej (32-milimetrowy otwór wlotowy z przodu) i łatwy do zdjęcia panel, dzięki któremu bez problemu przekształcisz budkę w model otwarty. Co więcej, wieszaczki przy daszku i podstawie budki wykonano z recyklingowanego plastiku, który jest przyjazny dla środowiska.

Dla jakich gatunków ptaków jest przeznaczona budka?
Budka przeznaczona jest dla wielu gatunków ptaków:
Z metalową osłonką otworu wlotowego dla: modraszek, sikorek ubogich, sosnówek lub szpaków.
Bez osłonki (wówczas otwór wlotowy jest większy) dla: sikorek bogatek, wróbli itp.
Bez panelu z przodu: rudzików, pliszek

Położenie
Postaw budkę na wysokości między 1,5-2,5 m w stronę północy lub południowego wschodu, najlepiej z dala od miejsca karmienia ptaków.

Czyszczenie
Czyść budkę późnym latem każdego roku. Panel z przodu łatwo zdejmiesz przez odkręcenie tylko jednej śrubki – patrz na schemat.

Konserwacja
W zasadzie budka nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych, ale aby zachowała pierwotny wygląd jak najdłużej, można ją pokryć na zewnątrz lakierem, a panel z przodu pomalować farbą wodną.
Jak odkręcić przedni panel budki
1. Połóż budkę na tylnej ścianie i wyjmij wkręt, który znajduje się na samym dole przedniej ściany.
2. Aby wysunąć panele, przesuń je w dół. Włóż ponownie tylko dolny panel, aby zostawić otwartą przestrzeń pośrodku.Kod producenta:CSVNB
Dostępność: niedostępne