Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@wildlifeworld.pl
tel. +48 12 35 22 701
 

Ścieżka edukacyjna - wersja 3 - studiowanie i nauka ekologii [EDTP3]
Szlak edukacyjny 3: “Poznawaj i ucz się”
Ta wspaniała kolekcja składa się z wielu różnych siedlisk, karmników i akcesoriów.
Okazja do zabawy i nauki dla całej klasy!

Charakterystyka:
Niezwykła kolekcja obejmująca budkę lęgową z mikrokamerką, siedliska dla pszczół samotnic, karmnik dla motyli, stanowiska do obserwacji owadów, budki dla nietoperzy, kładki dla owadów, domki dla jeży, tradycyjne budki lęgowe dla ptaków i karmniki.
Dzięki temu zestawowi wszyscy uczniowie w klasie będą zaangażowani w obserwację świata dzikiej przyrody i pogłębianie wiedzy o zwierzętach i owadach, które jeszcze chętniej będą odwiedzać szkolny ogród. Jeśli zapewnisz im odpowiednie siedliska, z pewnością będą tu wracały po pokarm i bezpieczne miejsce do lęgu.
1 x Budka lęgowa z mikrokamerką
Wysokiej jakości budka lęgowa dla modraszek, sikorek bogatek itp., wyposażona w mikrokamerkę kolorową, Wykonano ją z solidnego drewna FSC. Posiada długi przewód oraz dodatkowe przedłużacze, dzięki którym można ją podłączyć w salach, korytarzach, biurach itp. Mikrokamerka znajduje się w obudowie w kształcie domku, którą łatwo wyjąć z budki po okresie lęgowym i postawić w pobliżu karmnika lub w innym miejscu, z którego można obserwować dziką przyrodę przez całą jesień i zimę.
2 x Ul dla pszczół samotnic
To interaktywne siedlisko dla nierojnych pszczół samotnic. Wiosną i latem te niezastąpione zapylacze składają jaja w jamach znajdujących się w ulu. Z racji tego, że z natury są nieagresywne, nie stanowią żadnego zagrożenia dla dzieci. Ul łatwo się rozkłada, dzięki czemu będziesz mógł bez problemu wysuwać tacki, aby oglądać komórki, w których żyją pszczoły. Zimą może stać pusty, aby wiosną ponownie zawitały do niego pszczoły. Posiada hak do wieszania, aby można go było łatwo przymocować do ściany lub płotu w jakimś słonecznym miejscu.
2 x Karmnik/ Budka dla motyli
Dzięki temu karmnikowi sprawisz, że motylom w Twoim ogrodzie będzie żyło się lepiej. Można go postawić na ziemi lub zawiesić na ścianie lub płocie. Posiada rozkładane tacki z karmidełkami, które łatwo napełnia się płynnym pokarmem, np. Wildlife World's Butterfly Food. W wewnętrznej komorze karmnika znajdują się specjalne żeberka, na których motyle będą mogły zarówno wypocząć, jak i przezimować.
1 x Stanowisko do obserwacji owadów
Wiele wspaniałych siedlisk dla owadów w jednym zestawie! Wykonane ręcznie z solidnego drewna FSC, zapewniają schronienie wielu pożytecznym owadom, w tym ważkom, biedronkom, pszczołom samotnicom, ćmom itp. Na samej górze posiada panel słoneczny, którego światło przyciąga nocne owady, a także wyciągane tacki z beleczkami i szkło powiększające. Wszystkie te dodatki sprawiają, że obserwowanie owadów jest jeszcze większą przyjemnością.
2 x Budka dla nietoperzy
Nietoperze to wyjątkowe stworzenia, które często zaglądają do dzikich ogrodów nocą w poszukiwaniu owadów. Te wykonane z solidnego drewna FSC budki można montować z dwóch stron tego samego drzewa lub na oddzielnych drzewach w obszarach zalesionych. Najczęstszym gatunkiem zasiedlającym budkę jest karlik malutki, ale niewykluczone jest, że spodoba się też innym nietoperzom. To, czy budka jest zajęta, łatwo poznasz po zdechłych ćmach i innych owadach, które powinny leżeć pod nią na ziemi.
1 x Budka dla jeży
Schowana pod stertą liści lub przy kompostowniku w jakimś zacisznym rogu ogrodu, będzie dla jeży świetnym schronieniem przed drapieżnikami przez cały dzień. Na pewno będą zadowolone, jeśli zostawisz im w środku na podwieczorek jakiś przysmak!
2 x Kładka dla owadów
Jest wiele miejsc w ogrodzie, w których możesz ją położyć tak, by w każdej chwili móc ją odwrócić i poprzyglądać się żyjącym pod nią owadom. Dzieci z pewnością nie będą mogły się doczekać, aby podnieść ją do góry i odkryć świat tych jakże kruchych i fascynujących stworzeń.
Specjalne, czarne panele szybko się nagrzewają, przez co lgną do nich padalce i płazy, np. żaby czy ropuchy (zwłaszcza ich młode), dla których kładka będzie istnym rajem na ziemi.
2 x Karmnik na okno
To rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które chcą oglądać ptaki przez okna klasy szkolnej, biura czy kuchni. Dzięki przyssawkom łatwo daje się przymocować do szyby, a okienko z tyłu sprawia, że nadlatujące ptaki są bardzo dobrze widoczne. Tacka do karmienia została wykonana z nierdzewnej stali i może służyć do podawania ziaren, orzechów i innego pożywienia.
4 x Kolorowe karmidełko
Te metalowe karmidełka świetnie nadają się do podawania dzikim ptakom nasion, orzechów czy kuchennych obierek. Karmidełko posiada specjalną podpórkę, dzięki której można je ustawić na trawie, rabatach kwiatowych lub w innym dowolnym miejscu. To produkt, do którego ptaki chętnie przylatują przez cały rok.
1 x Dziupla lęgowa w kształcie imbryczka
Dziuplę wykonano z mrozoodpornej masy ceramicznej. Nadaje się do zamontowania na żywopłocie wokół ogrodu. Rudziki to przyjazne ptaki, które lubią godzinami siedzieć na żerdzi i obserwować otaczający je świat. Z pewnością docenią tę atrakcyjną dziuplę, jeśli postawisz ją w swoim ogrodzie.
4 x Owalna dziupla
Łatwe do zamontowania na żywopłocie lub drzewie. Z pewnością przypadną do gustu nie tylko wielu różnym ptakom, ale i myszom zaroślawym, o ile tylko umieścisz ją na niewielkiej wysokości nad ziemią.
1 x Wielogatunkowa budka lęgowa
Wykonana z solidnego drewna FSC budka nada się dla wielu gatunków ptaków. lęgowych. Jeśli zostawisz przedni panel, możesz ją zamontować na ścianie lub drzewie, gdzie schronienie znajdą w niej między innymi modraszki czy sikorki bogatki. Jeśli natomiast zdecydujesz się go zdjąć, ustaw budkę wewnątrz żywopłotu lub w krzakach, aby przyleciały do niego rudziki i inne ptaki, które wiją gniazda na otwartych przestrzeniach.

Dodatkowe informacje
Z racji tego, że produkty te stworzono z myślą o zwierzętach dzikich, nie powinieneś spodziewać się natychmiastowego ich zasiedlenia. Radzimy dokładnie zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi rozmieszczenia wszystkich produktów wchodzących w skład całego zestawu. Warto zajrzeć do budki, karmników i uli po upływie ok. 6-12 miesięcy lub w odpowiednim sezonie, aby sprawdzić, czy są one zajęte przez dedykowane im zwierzęta.
Jeśli po upływie 24 miesięcy będą wciąż puste, należy rozważyć zmianę ich położenia. Dobrze jest również zastanowić się, co można zrobić, żeby zapewnić wybranym przez siebie stworzeniom lepsze warunki do zasiedlenia (np. kwiaty, sterta drewna, niezagospodarowane części ogrodu).
Co więcej, ponieważ wiele różnych stworzeń bezustannie szuka schronienia lub bezpiecznego miejsca do lęgu, może się okazać, że w którymś z ustawionych przez ciebie siedlisk zamieszkał nieoczekiwany gość. Takie jest prawo natury; w Twoim ogrodzie miejsce powinno się znaleźć dla wszystkich gatunków, ponieważ są one częścią przyrody.Kod producenta:EDTP3
Dostępność: niedostępne