Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@wildlifeworld.pl
tel. +48 12 35 22 701
 

Ścieżka edukacyjna - wersja 2 - ekologia w praktyce [EDTP2]




Interaktywny szlak edukacyjny “Z nauką za pan brat”
To interaktywny zestaw dydaktyczny, który zachęci cię do dalszego poznawania i obserwowania tajemniczego świata ptaków i owadów za pomocą dwóch mikrokamerek i interaktywnych siedlisk dla owadów.

Charakterystyka:
Budla lęgowa z mikrokamerką do obserwacji gniazdujących ptaków
Mikrokamerka do użytku w całym ogrodzie
Wysokiej jakości siedliska z drewna FSC dla pszczół, motyli i innych pożytecznych owadów
Ten interaktywny szlak edukacyjny daje uczniom możliwość obserwowania dzikiej przyrody w wielu różnych siedliskach.
Dzięki dwóm mikrokamerkom, które bez problemu podłączysz do telewizora w klasie lub domu, będziesz miał szansę odkryć i lepiej poznać ten tajemniczy świat ptaków i owadów.
1 x Budka lęgowa z mikrokamerką
Wysokiej jakości budka lęgowa dla modraszek, sikorek bogatek itp., wyposażona w mikrokamerkę kolorową. Wykonano ją z solidnego drewna FSC. Posiada długi przewód oraz dodatkowe przedłużacze, dzięki którym można ją podłączyć w salach, korytarzach, biurach itp. Mikrokamerka znajduje się w obudowie w kształcie domku, którą łatwo wyjąć z budki po okresie lęgowym i postawić w pobliżu karmnika lub w innym miejscu, z którego można obserwować dziką przyrodę przez całą jesień i zimę.
1 x Mikrokamerka kolorowa/ na podczerwień
Mikrokamerka znajduje się w obudowie w kształcie domku, którą można łatwo przenosić po całym ogrodzie, aby obserwować ptaki w karmnikach, owady, ssaki itp. Długi przewód umożliwia podłączenie mikrokamerki do telewizora w klasie lub biurze, aby móc oglądać zarejestrowane obrazy na dużym ekranie.
Za dnia mikrokamerka nagrywa w kolorze, ale o zmierzchu przechodzi w tryb podczerwieni i wtedy nagrywa nocnych gości, takich jak lisy, borsuki czy jeże.
2 x Ul dla pszczół samotnic
To interaktywne siedlisko dla nierojnych pszczół samotnic. Wiosną i latem te niezastąpione zapylacze składają jaja w jamach znajdujących się w ulu. Z racji tego, że z natury są nieagresywne, nie stanowią żadnego zagrożenia dla dzieci. Ul łatwo się rozkłada, dzięki czemu będziesz mógł bez problemu wysuwać tacki, aby oglądać komórki, w których żyją pszczoły. Zimą ul może stać pusty, aby wiosną ponownie zawitały do niego pszczoły. Posiada hak do wieszania, dzięki któremu łatwo go przymocujesz do ściany lub płotu w jakimś słonecznym miejscu.
2 x Karmnik/ Budka dla motyli
Dzięki temu świetnemu karmnikowi sprawisz, że motylom w Twoim ogrodzie będzie się lepiej żyło. Można go postawić na ziemi lub zawiesić na ścianie lub płocie. Posiada rozkładane tacki z karmidełkami, które łatwo napełnić płynnym pokarmem, np. Wildlife World's Butterfly Food. W wewnętrznej komorze karmnika znajdują się specjalne żeberka, na których motyle będą mogły zarówno wypocząć, jak i przezimować.
1 x Stanowisko do obserwacji owadów
Wiele wspaniałych siedlisk dla owadów w jednym zestawie! Wykonane ręcznie z solidnego drewna FSC, zapewniają schronienie wielu pożytecznym owadom, w tym ważkom, biedronkom, pszczołom samotnicom, ćmom itp. Na samej górze posiada panel słoneczny, którego światło przyciąga nocne owady, a także wyciągane tacki z beleczkami i szkło powiększające. Wszystkie te dodatki sprawiają, że obserwowanie owadów jest jeszcze większą przyjemnością.

Dodatkowe informacje
Z racji tego, że produkty te stworzono z myślą o stworzeniach dzikich, nie powinieneś spodziewać się natychmiastowego ich zasiedlenia. Radzimy dokładnie zapoznać się z załączonymi zaleceniami dotyczącymi rozmieszczenia wszystkich produktów wchodzących w skład całego zestawu. Warto zaglądać do budek, karmników i uli po upływie ok. 6-12 miesięcy lub w odpowiednim sezonie, aby sprawdzić, czy są one zajęte przez dedykowane im zwierzęta.
Jeśli po upływie 24 miesięcy będą wciąż puste, należy rozważyć zmianę ich położenia. Dobrze jest również zastanowić się, co można zrobić, żeby zapewnić wybranym przez siebie stworzeniom lepsze warunki do zasiedlenia (np. kwiaty, sterta drewna, niezagospodarowane części ogrodu).
Co więcej, ponieważ wiele różnych stworzeń bezustannie szuka schronienia lub bezpiecznego miejsca do lęgu, może się okazać, że w którymś z ustawionych przez ciebie siedlisk zamieszkał nieoczekiwany gość. Takie jest prawo natury; w Twoim ogrodzie miejsce powinno się znaleźć dla wszystkich gatunków, ponieważ są one częścią przyrody.



Kod producenta:EDTP2
Dostępność: niedostępne