Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@wildlifeworld.pl
tel. +48 12 35 22 701
 

O nas


Z siedzibą w wiejskim regionie Glouchestershire w Wielkiej Brytanii, Wildlife World jest jednym z czołowych Europejskich producentów dostarczającym budki lęgowe, karmniki, oraz inne produkty dla ptaków, owadów, ssaków, płazów oraz innych zwierząt.

Nasza misja

Działamy z mocnym zaangażowaniem w ochronę gatunków, wytwarzając innowacyjne i wartościowe siedliska lęgowe i karmniki dla ptaków, ssaków, płazów i owadów z których korzysta przyroda w całej Europie. Produkty te są naszym ciągłym wkładem w wysiłki wspomagające przetrwanie zagrożonych gatunków zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w innych krajach. Nasze zaangażowanie w innowacyjne funkcjonalności naszych produktów dało nam godną pozazdroszczenia reputację lidera w projektowaniu i produkcji produktów dla dzikich zwierząt.

Projekt produktu

W celu zagwarantowania, aby nasze projekty były odpowiednie do ich przeznaczenia, nasz zespół projektowy współpracuje z rozbudowaną siecią ekspertów przyrodniczych. W ten sposób powstają unikalne produkty, które zawierają wiele innowacyjnych funkcji, zapewniając, że gatunki wykorzystujące te produkty zyskają jak najwięcej korzyści. Produkty projektowane są w taki sposób, aby zachęcić zwierzęta do ich zamieszkiwania, co pomaga im przeżyć na wolności i z kolei przyczynia się do zwiększenia populacji wielu owadów, ptaków, ssaków i płazów.

Produkty Wildlife World są testowane w naszej bazie w Chavenage, a także w okolicznych lasach w samym sercu hrabstwa Devon. Podczas procesu testowania jesteśmy w stanie monitorować wydajność i funkcje prototypu oraz precyzyjnie dopasować go w okresie testowym - gwarantuje to, że w czasie gdy produkt ostatecznie trafia na rynek, jest on przystosowany do funkcji jakie ma pełnić i jest w pełni gotowy do użycia przez zwierzęta.

Od roku 2004 Wildlife World wygrywa nagrody teraz mamy ich już 6: za rozwój i projekty nowych produktów oraz za wspieranie środowiska naturalnego.

Zrównoważony rozwój

W Wildlife World wierzymy, że nie należy próbować pomagać przyrodzie kosztem jej samej - dlatego mamy silne zobowiązanie, żeby działać zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska. Nasze produkty drewniane wytwarzane są wyłącznie z drewna z certyfikatem FSC, które jest pozyskiwane z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Do wykończenia naszych produktów wykorzystujemy jedynie barwniki i uszczelniacze na bazie wody, gdzie tylko możemy w miejsce tworzyw sztucznych i metali używamy materiałów pochodzących z recyklingu. Dodatkowo regularnie wspieramy lokalne organizacje ochrony przyrody.

W ramach intensywnego zaangażowania na rzecz środowiska, w naszych produktach używamy jak najwięcej materiałów pochodzących z recyklingu. Dotyczy to również naszych opakowań, które produkowane są z kartonu pochodzącego z recyklingu.

Polityka ochrony środowiska

Od kiedy Wildlife World rozpoczął tworzenie produktów dla dzikiej przyrody, wpływ biznesu na środowisko naturalne był jedną z naszych głównych trosk. Działamy z mocnym zaangażowaniem w ochronę gatunków, wytwarzając innowacyjne i wartościowe siedliska lęgowe i karmniki dla ptaków, ssaków, płazów i owadów, z których korzysta przyroda w całej Europie. Produkty te są naszym ciągłym wkładem w działani pomagające przetrwać zagrożonym gatunkom zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w innych krajach.

Drewno z certyfikatem FSC

Używamy wysokiej jakości trwałego drewna z recyklingu i nie używamy chemicznych konserwantów. Nasze produkty wykonane są z drewna z certyfikatem FSC® pozyskanego z odpowiedzialnych źródeł. Operacje prowadzone przez Forest Stewardship Council® spełniają kompleksowe normy ochrony środowiska a organizacja dba o prawa i dobrostan pracowników, ich rodzin i społeczności. Nasza firma posiada numer licencji FSC ® C007915. Wraz ze wzrostem firmy zaczęliśmy też pozyskiwać drewno z certyfikatem FSC z zewnętrznych źródeł. Cedr i dąb pochodzi z naszych certyfikowanych przez FSC warsztatów z Forest of Dean w Gloucestershire. Pozostałe drewno, które wykorzystujemy, oraz produkty i komponenty pochodzące z innych krajów również są certyfikowane przez FSC.

Zasady produkcji

Jesteśmy jednym z niewielu dostawców, którzy posiadają własne zakłady produkcyjne w których używane jest naturalnie trwałe drewno. Drewno to wymaga bardziej złożonego procesu suszenia i dokładnych planów dostaw, ale jego wykorzystanie eliminuje potrzebę stosowania konserwantów chemicznych. W związku z tym używamy tylko barwników i farb przygotowywanych na bazie wody, dla bezpieczeństwa zarówno końcowych użytkowników, czyli zwierząt, ptaków, pszczół, jak i naszych pracowników.

Nasze unikatowo zaprojektowane produkty są najpierw wytwarzane i testowane w Wielkiej Brytanii. W celu ochrony praw autorskich ich projekty są rejestrowane w organizacji Copywatch, co zapobiega ich bezprawnemu wykorzystaniu przez inne podmioty. Produkty mogą być następnie wytwarzane przez podwykonawców w Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach (które posiadają certyfikat FSC), równolegle z produkcją odbywającą się w naszych własnych warsztatach.

Opakowania z odzyskanych materiałów

W większości przypadków produkty pakujemy w pudełka wykonane z tektury uzyskanej z recyklingu. Opracowaliśmy również nasze autorskie urządzenie, które nazwaliśmy "Uley tiger". Przetwarza ono zużyte kartony na materiał opakowaniowy.

Stosowanie materiałów pochodzących z recyklingu zmniejsza stosowanie folii bąbelkowej. To wszystko jest częścią naszej polityki środowiskowej i pomaga zminimalizować wykorzystanie tworzyw sztucznych. Gdzie tylko jest to możliwe, również w procesie produkcji wykorzystujemy takie tworzywa sztuczne, które mogą podlegać recyclingowi.

Testowanie produktów

Posiadamy własne gospodarstwo 35 hektarów w hrabstwie Devon, które przekształcamy do stanu ekologicznego z pomocą organizacji "Soil Association". Dzięki niestrudzonej pomocy wolontariuszy z organizacji charytatywnej "Moor Trees" posadziliśmy ponad 4000 drzew rodzimych jako część projektu regeneracji lasów liściastych w Dartmoor.

Las obejmuje 11 hektarów i można się po nim poruszać po wykoszonych ścieżkach, aby uzyskać dostęp do różnych obszarów leśnych i siedlisk. Lasy są wykorzystywane przez różne grupy ochrony środowiska, a także przez studentów do przeprowadzenia badań botanicznych, entomologicznych i dotyczących różnorodności biologicznej. Są to obszary gdzie testujemy nowe produkty przyrodnicze - testy zaprojektowanych w naszej pracowni produktów mogą trwać nawet do 2 lat zanim trafią do sprzedaży.

Pomagając przyrodniczym organizacjom charytatywnym

Kupując produkty Wildlife World pomagasz nam wspierać szeroki zakres projektów ochrony środowiska i przyrody, zarówno w Wielkiej Brytanii jak i na całym świecie. Należą do nich wsparcie finansowe i promocyjne dla : Bumple Conservation Trust, British Hedgehog Preservation Society, Hedgehog Rescue Centres, Wotton Animal Rescue, Oak & Furrows, Epping Forest Hedgehog Rescue, International Bee Research Association, RNLI Royal National Institute for Lifeboats, The Centre for Alternative Technology, Wildlife Rescue Centres.